Forum Banzaj.pl » Majsterkowanie, warsztat, narzędzia » Zmiana sposobu ogrzewania domu

Zmiana sposobu ogrzewania domu

Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
draco

Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 899
Post 2024-02-22, 13:43  //  Zmiana sposobu ogrzewania domu Odpowiedz z cytatem
Hej Chcemy zmienić ogrzewanie w projekcie z pompy na gaz, ale architekt mówi, że bez solarow nie spełnimy wymaganej charakterystyki energetycznej. Pytanie do osób, które teraz projektują dom, czy faktycznie nie da się tego jakoś obejść, zignorować. Nie chcieliśmy na razie inwestować ani w pompę ani w fotowoltaike. Czy naprawdę musimy?
Reklamy
fleszyn

Dołączył: 31 Paź 2012
Posty: 917
Post 2024-02-22, 14:46  //  Zmiana sposobu ogrzewania domu Odpowiedz z cytatem
Zignorować się nie da, bo warunkiem uzyskania pozwolenia na budowę jest projekt zgodny z aktualnie obowiązującymi warunkami technicznymi, także w rozdziale "projektowana charakterystyka energetyczna".
Solary (solary to nie fotowoltaika!) to jeden z sensownych sposobów na "obejście", a raczej spełnienie aktualnych norm. Kolejnym jest kominek na drewno z odpowiednim % udziału w ogrzewaniu.
Jeśli jest garaż w bryle, to garaż można zrobić pomieszczeniem ogrzewanym o temperaturze max np. +5 stopni, wtedy m2 w mianowniku rosną bardziej, niż kWh w liczniku i zapotrzebowanie na energię w kWh/m2 wychodzi korzystniej.

Nie wiem czy zastanawialiście się już nad kotłem na gaz, ale od siebie polecam zwróćić uwagę na urządzenia oferowane przez producenta: https://www.saunierduval.pl Powinni odpowiedzieć na pytanie, co będzie w tym przypadku najlepszym rozwiązaniem.
Forum Banzaj.pl » Majsterkowanie, warsztat, narzędzia »  Zmiana sposobu ogrzewania domu
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu
Skocz do:  
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Aviar R67 - rzut okiem na prototyp

Recepcja

Login:
Hasło:
Pamiętaj mnie
Brak konta? Zarejestruj się!